Лацио избухна срещу Дженоа (видео)

Лацио изигра много силен мач и спечели с 4:0 срещу Дженоа на “Олимпико”. Чиро Имобиле са завърна в стартовия състав и имаше основна заслуга за успеха. Нападателят подаде за първия гол, дело на Сергей Милинкович-Савич в мача и реализира последния. “Орлите” доминираха през целия двубой и имаха възможност да вкарат и повече попадения.

Гол на Луис Алберто в 34-ата минута бе отменен след разглеждане на ситуацията с ВАР. Съдията правилно прецени, че преди началото на атаката е извършено нарушение. Въпреки това домакините стигнаха до втори гол преди почивката, след като Раду се разписа след страхотен удар. Алберто пропусна добра ситуация в края на първата част, но Лацио продължи да контролира събитията на терена и след почивката.

След час игра Фелипе Кайседо направи резултата 3:0 след подаване на Милинкович-Савич, а Имобиле оформи крайното 4:0 в 78-ата минута, след като бе изведен сам срещу вратаря от Луис Фелипе.

Така Лацио записа третата си победа от началото на сезона, а Дженоа вече е в зоната на изпадащите.