Аталанта разгроми Сасуоло и влезе в топ 3

Отборът на Аталанта разгроми Сасуоло с 4:1 като гост в двубой от шестия кръг на Серия А и излезе на трето място във временното класиране с актив от 13 точки. Четирите попадения за гостите от Бергамо бяха отбелязани до 35-ата минута, след което отборът на Аталанта намали рязко оборотите и сякаш се смили над домакините от Реджо Емилия.
Резултатът беше открит още 6-ата минута, когато се разписа Алехандро Гомес след астистенция на Ремо Фройлер. В 13-ата минута гостите удвоиха чрез Робин Гозенс, а в 29-ата Гомес оформи своя дубъл. Вихрушката пред вратата на Сасуоло продължи и в 35-ата минута Дуван Сапата вкара за 4:0. След почивката Аталанта остави инициативата на Сасуоло и домакините стигнаха до почетно попадение чрез Дефрел в 64-ата минута. До края Сасуоло можеше да стигне и до втори гол, но на нападателите на домакините липсваше точност.