Астън Вила се размина с втора победа

Астън Вила не успя да стигне до втора победа във Висшата лига, въпреки че на два пъти повеждаше в домакинството си на Бърнли. Срещата завърши 2:2 и остави бирмингамци в зоната на изпадащите.

Ел Гази изведе Вила напред през първото полувреме, след като се възползва от центриране на Гилбер. Домакините още веднъж пратиха топката в мрежата, но попадение на Макгин бе отменено поради засада след разглеждане на ситуацията с ВАР. Отборът на Дийн Смит имаше предимство през първата част и можеше да се оттегли на почивка с по-голям аванс.

Второто полувреме бе по-равностойно, а играта често бе накъсвана. Джей Родригес изравни резултата в 68-ата минута след удар с глава, но Макгин отново изведе Вила напред. Крис Ууд обаче имаше последната дума. Той отбеляза третия си гол в последните два шампионатни мача за крайното 2:2. За Бърнли това е трето поредно равенство като гост в първенството.