Миньор се добра до победата в Самоков, а феновете подпалиха стадиона (видео+снимки)

Отборът на Миньор (Перник) победи с 1:0 като гост Рилски спортист в мач от деветия кръг на Югозападната трета лига. Срещата на стадион “Искър” в Самоков бе доста изнервена, особено през втората част, като агитките на двата отбора постоянно поддържаха напрежението. В края на мача феновете на Миньор дори запалиха тревата пред трибуната си. За щастие до по-сериозен пожар не се стигна и нямаше допълнителни инциденти. Двубоят се излъчи пряко по Sportal TV.

72 Рилски Спортист - Миньор Перник

Иначе на терена срещата бе равностойна, като и двата тима имаха възможности за попадение. Гостите обаче показаха, че са по-опитният отбор и успяха да стигнат до важните три точки при тежката визита.

Единственото попадение бе дело на Калоян Йосифов в края на срещата. В 74-ата минута нападателят донесе победата с отличен диагонален удар. В самия край на двубоя голмайсторът на "чуковете" бе изгонен за втори жълт картон.

Рилски спортист - Миньор (Перник) 0:1
0:1 Йосифов (74)