Самп надигна глава срещу Торо

Отборът на Сампдория прекъсна негативната си серия през този сезон в Серия "А". Съставът от Генуа, който имаше три поредни поражения в калчото, надви с 1:0 Торино в мач от 4-ия кръг на първенството. Единственото попадение на "Луиджи Ферарис" беше дело на Маноло Габиадини в 56-ата минута с помощта на Фабио Депаоли. Много силен мач за "блучеркиатите" изигра и Омар Коли.

През първата част единственото чисто попадение беше още в началните секунди за Самп, но Денаполи пропусна. След попадението Валтер Мадзари заложи на всичките си офанзивни футболисти, но и това не помогна на "биковете", които рискуваха да допуснат и втори гол. Сиригу обаче спря Виейра и Ригони. Единственото положение пред вратата на Самп в края на мача беше след удар на Симоне Дзадза.
Така Торино, който стартира с две победи, сега записа две поредни загуби, а през седмицата приема Милан. Първите точки на Еузебио ди Франческо начело на "моряците" идват преди визитата на Фиорентина.