Славия показа кой е господарят на Прага (видео)

Славия (Прага) разгроми с 3:0 Спарта в голямото дерби на чешкия футбол и отново оглави еднолично класирането в местното първенство. "Червено-белите", които само преди няколко дни изпуснаха победата срещу Интер в Шампионската лига, насред "Сан Сиро", не оставиха съмнение в превъзходството си.

Славия поведе в 19-ата минута с гол от дузпа на Томаш Сучек. Символичните гости имаха и други положения, а в началото на второто полувреме увеличиха аванса си след автогол на Михал Сачек. Десният бек на Спарта бе паднал на тревата и нямаше как да се предпази от топката след удара на Питър Олайинка.
В 66-ата минута Йозеф Хушбауер беше изгонен за два жълти картона и Спарта получи числено предимство. Последваха няколко опасни атаки към вратата, пазена от Ондрей Колар, който имаше важни намеси. В 82-ата минута и Бендажмин Тете от Спарта получи червен картон, а в последната минута Лукаш Масопуст сложи точка на спора с красив прехвърлящ удар.

Славия събра 26 точки, а вторият Виктория (Пилзен) е с 23. Спарта е 7-о място с 14 точки.