Лацио се поучи от грешките си (видео)

Лацио записа две поредни загуби - от СПАЛ 2013 в Серия "А" и от ЧФР Клуж в Лига Европа, но срещу гостуващия Парма подходи с максимална концентрация и лесно стигна до трите точки. Отборът на Симоне Индзаги спечели с 2:0 на "Олимпико" и се придвижи на 5-о място в класирането. Точни за римските "орли" бяха Чиро Имобиле (8') и Адам Марушич (67').

И в двата споменати мача Лацио поведе, след което допусна обрат. Днес "небесносините" отново стартираха мощно и в 8-ата минута вече имаха преднина в резултата. Разписа се Имобиле след хубаво подаване на Луис Алберто. Голът беше първи от игра в домакински мач за тарана на Лацио от ноември 2018 година.
Веднага след гола Сергей Милинкович-Савич можеше да вкара втори, но топката "облиза" гредата. Постепенно Парма влезе в мача и започна да оказва по-сериозна съпротива. Луис Фелипе сбърка пас към Томас Стракоша, но грешката му не беше наказана, а Роберто Инглезе стреля в аут от удобна позиция.

През второто полувреме публиката видя атрактивно изпълнение на Луис Алберто, който се опита да вкара директно от корнер, но беше спрян от гредата. Хоакин Кореа също имаше възможност да покачи на 2:0 след красива многоходова комбинация, но ударът му беше блокиран.

В 67-ата минута Милинкович-Савич подаде към спринтиращия Маришуч, Бруно Алвеш и Джузепе Пецела не се ориентираха добре и черногорецът овладя топката, след което хладнокръвно преодоля Луиджи Сепе.

Лацио пропусна още няколко положения до края, а Парма не показа почти нищо в офанзивен план. Тимът на Роберто Д'Аверса има само 3 точки след първите 4 кръга и заема 15-о място в подреждането.