Ривър Плейт громи с 4:0 далеч от "Монументал"

Аржентинският гранд Ривър Плейт се върна към победите, след като разби с 4:0 Уракан в гостуването си от 6-ия кръг на местната Суперлига. Така тимът на Марсело Гаярдо прекъсна серията си от два мача без успех в първенството, в които дори не се бе разписвал, въпреки че игра на “Монументал” с Талерес (0:1) и Бока Хуниорс (0:0). Интересното е, че “милионерите” постигнаха втора поредна разгромна победа далеч от дома. Преди това в третия кръг “червено-белите” унижиха шампионите от Расинг с 6:1 насред стадион "Президента Хуан Доминго Перон".

Шампионът на Южна Америка реши мача с Уракан още до почивката, когато вече водеше с 3:0. Първо Каско завърши бърза контраатака с гол в 16-ата минута, а Фернандес удвои от дузпа в 33-ата минута. Секунди преди края на първото полувреме Паласио с красив гол от 22 метра матира домакините.
Втората част започна с нов гол на Ривър, който беше дело на Николас Де Ла Крус. Уругвайският халф се разписа отблизо в 50-ата минута, като дори се контузи, тъй като се удари в гредата при отбелязването на своя гол.

Ривър вече има 11 точки, като изостава само на две от лидера Сан Лоренцо, който записа първо поражение през сезона, след като загуби с 1:2 при визитата си на Колон.