Фрайбург задмина Байерн и е на точка от върха (видео)

С трета победа от четири кръга тимът на Фрайбург се изкачи до трето място в германското първенство, измествайки от там шампиона Байерн (Мюнхен). Този път жертва стана Хофенхайм и то на собствения си стадион - 0:3.

Левият бек Кристиан Гюнтер направи мача на живота си с гол и асистенция - нещо, което досега не беше постигал през кариерата си. Той откри резултата в 11-ата минута с удар с левия крак. В 38-ата Яник Хаберер удвои, след като рикошет го улесни в позицията пред гола. В 59-ата Гюнтер подаде отлично към Нилс Петерсен, който заби топката за 3:0 в полза на Фрайбург. В заключителните минути домакините за малко да допуснат още едно попадение.

Хофе не беше толкова беззъб и стреля 23 пъти към вратата, но не вкара нито веднъж, а в защита се пропука многократно. Бившият участник в Шампионската лига остава с 4 точки на своята сметка.