Дженоа не се даде на Рома в голово шоу на “Олимпико” (видео)

Отборите на Рома и Дженоа сътвориха истинско голово шоу на “Олимпико” в двубой от първия кръг на Серия “А”, завършил при резултат 3:3.

Още до почивката паднаха четири попадения. Началото даде Дженгиз Юндер още в 6-ата минута, когато се разписа след прекрасна солова акция. Отговорът на “грифоните” не закъсня - в 16-ата минута младият нападател Андреа Пинамонти с мощен шут изравни за тях. След половин час игра обаче звездата на “вълците” Един Джеко отново даде аванс на своя тим. Преднината на римляните и този път не се задържа за дълго, тъй като в 43-ата минута Доменико Кришито възстанови равенството след нарушение в наказателното поле на Жуан Жесус срещу Пинамонти.

Втората част започна по същия начин като първата - с гол на домакините. Този път негов автор беше Александър Коларов, който за пореден път се доказа като отличен изпълнител на преки свободни удари. В 70-ата минута за последен път в мача Дженоа стигна до изравняване. Тогава Кристиан Куаме донесе точката за гостите, след като с плонж засече центриране на Паоло Джилионе.

В следващия кръг Рома се изправя срещу Лацио в дербито на Рим, а Дженоа посреща Фиорентина на своя стадион.