Лудогорец сдаде върха след звучен шамар от 10 слависти, реферите безобразни (видео)

Лудогорец изигра пореден слаб мач от началото на сезона и след нулево домакинско равенство срещу 10 от Славия загуби първото място в efbet Лига за сметка на новия лидер Левски.

В главни действащи лица обаче се превърнаха не футболистите на двата отбора, а главният рефер Стефан Апостолов и неговите помощници Красимир Миланов и Петър Джугански. Миланов бе в основата на безумния червен картон за Стергиакис в 44-ата минута. Тогава вратарят на белите напусна наказателното си поле и изби с крак удар на останалия очи в очи срещу него Джоди Лукоки. Първоначално Апостолов правилно остави играта да продължи, но след сигнал на страничния рефер той спря мача и изгони гръцкия страж.

В 79-ата минута пък се "прояви" и другият страничен съдия. Джугански отмени редовен гол на Вандерсон с измислена засада, въпреки че бразилецът бе покрит поне с метър.

Двете фрапантни грешки бяха само върха на безобразните отсъждания, най-вече на страничните рефери, които спряха още няколко обещаващи атаки на орлите с несъществуващи засади.

Това обаче не би трябвало да е оправдание за разградчани, които играха във втори пореден двубой с човек повече цяло второ полувреме, но в крайна сметка не спечелиха.

Иначе Лудогорец първи можеше да открие резултата. След контраатака в 21-ата минута Битон изведе Лукоки сам срещу Стергиакис. Крилото не прояви егоизъм и подаде към Шверчок, който обаче направи по-трудното и от 5-6 метра не уцели празната врата, стреляйки в аут.

Три минути по-късно Чунчуков засече с глава центриране от корнер, но изпрати топката на метър покрай дясната греда.

В 26-ата минута Галин Иванов слаломира през няколко футболисти в зелено пред наказателното поле на орлите и Дяков го фаулира. Гамаков изпълни великолепен пряк свободен удар, който се отби в гредата и след невероятна намеса на Ренан, а при добавката Йомов изпусна на празна врата. Дори да бе реализирал обаче, попадението нямаше да бъде зачетено, тъй като крилото на белите бе в засада.

Лудогорец отговори 120 секунди по-късно. Стергиакис не се намеси добре след центриране на Лукоки. Топката попадна в Чибота, който шутира, а бранител на Славия изби пред голлинията. Последва нов шут на фланговия футболист на разградчани, но този път вратарят на софиянци демонстрира рефлекс и изби в корнер.

В 44-ата минута и Лукоки пропусна изключителна възможност. Той бе изведен фронтално сам срещу Стергиакис, но стреля в крака на вратаря. Изненадващо обаче вместо срещата да продължи, реферът Стефан Апостолов, подведен от своя помощник, спря играта и показа директен червен картон на белия страж, тъй като, според съдиите, Стергиакис е играл с ръка извън наказателното поле, каквато обаче нямаше.

Изненадващо, предвид това че Лудогорец започна второто полувреме с човек повече, през първите 15 минути футболистите на Стойчо Стоев не успяха да създадат нито едно по-опасно положение пред противниковата врата.

Домакините застрашиха вратата на Славия чак в 72-ата минута, когато Вандерсон се измъкна отляво и стреля, но Петков изби. Тук бразилецът можеше да подаде към намиращия се на по-добра позиция Кешерю, но не го направи.

В 79-ата минута Лудогорец все пак вкара гол, когато Битон центрира на задната греда и Вандерсон прати топката в мрежата на белите. Попадението обаче бе отменено заради несъществуваща засада.
В тази ситуация Вандерсон бе покрит поне метър при подаването на израелеца, но съдиите допуснаха още една груба грешка.

В 85-ата минута Славия организира добра атака, която завърши с отличен фалцов шут на Велковски, но той профуча на сантиметри покрай лявата греда.

ЛУДОГОРЕЦ - СЛАВИЯ 0:0