Монако продължава с мъките

Отборът на Монако отново разочарова с изявите си през този сезон в Лига 1. След като в първите два кръга записаха загуби с по 0:3 от Лион и Метц, днес монегаските стигнаха само до 2:2 при домакинството си на Ним, въпреки че на почивката водeха с два гола преднина.

След много добра първа част Монако поведе с 2:0 след голове на новите попълнения Ислам Слимани (39’) и Уисам Бен Йедер (45+1’). През второто полувреме обаче ситуацията се промени на 180 градуса. Всичко започна в 55-ата минута, когато Жемерсон остави домакините с човек по-малко след директен червен картон за много груб фаул. Така в трети пореден мач тимът завършва с десетима играчи на терена. Ним се възползва от численото си превъзходство и до края на срещата стигна до равенството чрез попадения на Ромен Филипото (70’) и Ауеке Денкей (82’), който се разписа секунди след появата си на терена. Асистент и за двата гола пък беше Зинедин Ферхат.

Така и двата състава спечелиха първата си точка за кампанията, като Ним е 18-и в класирането, а Монако е 19-и заради по-лошата си голова разлика.