Де Роси дебютира на "Бомбонера", Тевес отново бележи

Италианската звезда на Бока Хуниорс Даниеле Де Роси дебютира на "Бонбонера" и в аржентинската Суперлига. Халфът изигра пълни 90 минути за успеха с 2:0 на "генуезците" срещу Алдосиви в мач от 3-ия кръг на първенството. Попаденията бяха дело на Карлос Тевес (34) и Едуардо Салвио (78).

Домакините, които преди пет дни сензационно отпаднаха от Купата на Аржентина, надиграха тотално своя противник. Вратарят Лучано Покраник на няколко пъти спаси вратата си, а два пъти и гредите спряха "жълто-сините" през първите 30 минути. В 34-ата минута Вила стреля остро, а Тевес от три метра на празна врата даде аванс на Бока.

Това беше втори пореден гол за капитана на гранда, след като в предния кръг се разписа при успеха с 2:0 в гостуването на Патронато. Малко преди края на първата част отново гредата спря Бока Хуниорс от втори гол, този път след удар с глава на Обадно.

През второто полувреме първата опасност беше пред вратата на домакините, но вратарят Андрада спаси.

Последва пропуска на Мауро Сарате, а в 78-ата минута нападателят с хубав финт освободи Салвио, който с удар от границата вкара за 2:0.

Бившият играч на Бенфика влезе на терена буквално минута по-рано, като вече има два гола от 113 минути в първенството с екипа на Бока. Интересното е, че той и Тевес бяха точни и при победата с 2:0 над Патроната от втория кръг на сезона. В края на мача Андрада отново се намеси добре след изстрел на Солис.

Бока Хуниорс има вече седем точки, като дели второто място с Ривър Плейт, Сан Лоренцо и Росарио Сентрал, докато лидер в първенството е Арсенал Сандри, който има пълен актив на този етап. Алдосиви остана с една точка на 20-то място.

През седмицата аржентинският гранд гостува на ЛДУ де Куито в първи четвъртфинал от Копа Либертадорес.