Де Роси с гол за Бока, но дебютът му беше вгорчен

Легендата на Рома Даниеле де Роси имаше нужда само от 28 минути, за да вкара своя първи гол за Бока Хуниорс. Опитният халф дебютира тази нощ за гранда от Буенос Айрес в турнира за Купата на Аржентина, но първата му среща и първото му попадение за "генуезците" бяха вгорчени от сензационното отпадане от втородивизионния Алмагро след изпълнения на дузпи.

Редовното време на мача от 1/16-финалите на турнира завърши 1:1, но при изпълнението на 11-метровите наказателни удари "жълто-сините" сбъркаха три пъти поред. На стадиона в Ла Плата над 20 000 фенове на Бока пристигнаха, за да видят първата среща на италианската легенда с екипа на любимия им тим. Той стартира от първата минута в халфовата линия на схемата 4-2-3-1, а в 28-ата минута беше точен с глава.

Световният шампион от 2006 година се разписа след центриране от корнер именно пред агитката на Бока. Той засече центриране от корнер на Мак Алистер. Италианецът получи първия си жълт картон в 35-ата минута след остро влизане в краката на противник.

Предвид това, че не е готов да играе пълни 90 минути, Де Роси остана на терена до 77-ата минута. Имащият над 600 мача за "вълците" футболист предчувстваще мечтан дебют, но грешка в защитата на тима му в 82-ата минута се оказа фатална.

Мартинес изравни след бърза контраатака и срещата трябваше да се реши след изпълнение на дузпи. Звездата Карлос Тевес беше точен, но след него Мак Алистер, Уртадо и Салвио пропуснаха своите дузпи, докато Денис, Вилчес и Косия бяха точни за тима от втора дивизия. Така след пропуска на бившия играч на Бенфика Бока отпадна от турнира и се лиши с шансовете да спечели този трофей рано през сезона.