Манчестър разби Челси с убийствена ефективност и свръхзвукова скорост (видео)

Манчестър Юнайтед записа летящ старт в Премиър лийг, след като победи Челси с 4:0 на "Олд Трафорд" в първото голямо дерби за новия сезон. "Червените дяволи" съсипаха подмладения отбор на Франк Лампард с много практичен, ефективен и скоростен футбол. Лондончани изиграха добро първо полувреме, в което удариха две греди, но се оказаха изоставащи в резултата след грешка на Кюрт Зума, който направи нелепа дузпа. Маркъс Рашфорд я реализира в 18-ата минута. След почивката Юнайтед вкара два гола за две минути чрез Антони Марсиал (65') и отново Рашфорд (67'). Дебютантът Даниел Джеймс (81') оформи крайния резултат.
Преди този двубой "червените дяволи" имаха едва два успеха срещу този съперник в последните им 13 срещи за първенство.
Новите попълнения Аарън Уан-Бисака и Хари Магуайър започнаха като титуляри в селекцията на Оле Гунар Солскяер. Третият нов - Даниел Джеймс, бе на скамейката за началото. Давид Де Хеа изведе отбора с капитанската лента, а спряганият за трансфер Пол Погба също стартира.

Франк Лампард, който дебютира като мениджър в Премиър лийг, бе включил в титулярния си състав младите Майсън Маунт и Тами Ейбрахам. Кристиан Пулишич, Оливие Жиру и Н'Голо Канте бяха сред резервите на Челси.

Младият състав на Челси започна доста уверено, с много скорост в действията. Още в четвъртата минута Тами Ейбрахам бе близо до това да открие резултата, след като нанесе страхотен изстрел от границата на наказателното поле. Топката обаче разтресе дясната греда на вратата на Де Хеа.
В седмата минута Кюрт Зума сбърка в собственото си наказателно поле и подаде топката на Марсиал, който веднага стреля по земя, но Кепа нямаше проблеми и улови.
Десет минути след това, при една от първите остри атаки на Юнайтед, Зума отново сбърка, след като закачи крака на Рашфорд в наказателното поле, без да има никакъв шанс да играе с топката. Антъни Тейлър посочи бялата точка, а решението му бе валидирано от ВАР. Рашфорд изпълни по перфектен начин дузпата.
В 35-ата минута Рашфорд за втори път прати топката във вратата на Кепа, но това стана след очевидна засада на нападателя и логично това попадение бе отменено. Веднага след това Рос Баркли отправи силен удар, който премина опасно близо, но все пак встрани от целта.
В 39-ата минута отново Баркли се озова на стрелкова позиция, след като получи от Педро, финтира Линдельоф и стреля, но Де Хеа спаси с крак. Минута по-късно гредата помогна на домакините за втори път след хубав удар на Емерсон, който прати топката точно в сглобката на вратата.
В крайна сметка, въпреки че Челси създаде повече положения през първото полувреме, лондончани се оттеглиха на почивка с гол пасив.

В 51-вата минута Педро отправи добър изстрел от 20-ина метра, но топката премина над гредата. Пет минути по-късно силен шут на Емерсон затрудни Де Хеа, който обаче успя да боксира добре.
Кристиан Пулишич влече в игра в 58-ата минута, когато замени Баркли.
Когато изглеждаше, че Челси отново владее инициативата, "червените дяволи" нанесоха два смъртоносни удара на контраатака. Първо, в 65-ата минута, Марсиал засече отблизо центриране на Перейра отдясно - 2:0. Две минути след това Погба отправи страхотен извеждащ пас към Рашфорд, който също овладя брилянтно, измъкна се на ръба на засадата, и стреля покрай Кепа - 3:0.
В 73-тата минута Канте замени Жоржиньо, докато Даниел Джеймс влезе за своя официален дебют с екипа на Манчестър Юнайтед. Той се появи на мястото на Перейра. Няколко минути преди това Лампард включи и Оливие Жиру.
В 81-вата минута Погба проби на скорост през центъра, след което намери именно дебютантът Джеймс, който стреля, топката рикошира в крака на Емерсон и влезе във вратата на Кепа за четвърти път. До края Челси не успя да намери отговор на случилото се през втората част. Маунт и Емерсон опитаха удари, които Де Хеа спаси без особени проблеми.