Дублиращият отбор на Етър разби Локо (Дряново)

Най-внушителната си победа от подготовката постигна дублиращият отбор на Етър. Играчите на треньора Марин Стефанов разбиха обновения и много силен отбор на Локомотив (Дряново) с 4:1 на собствения му стадион. С хеттрик се отличи 26-годишният водещ нападател на „виолетовите” Димитър Байдаков.

Етърци бързо поведоха с два гола разлика, след като първо Байдаков оползотвори едно центриране и откри резултата, а при една от следващите атаки овладя топката между двама играчи и я насочи в мрежата за 0:2. До почивката домакините от Локомотив (Дряново) върнаха едно попадение.

Надмощието на младите таланти на Етър продължи и през втората част. Отново Димитър Байдаков засече топката в мрежата и покачи на 1:3, като стигна до хеттрик в мача. Четвъртото попадение падна десет минути преди края в 70-ата минута (проверката бе в две части по 40 минути), когато младият Кристиян Иванов след хубав пробив оформи крайното 1:4.

„Виолетовите” се отличиха с много силна игра и хубави изпълнения, като можеха да постигнат и още по-убедителна победа, ако бяха релизирали още няколко чудесни ситуации след бързи контраатаки.

Това бе петата контрола на дублиращия отбор на Етър от подготовката, като момчетата на Марин Стефанов записаха три отлични победи, едно реми и една загуба с дузпа в 90-ата минута в Габрово, но по-важното е, че показаха, че могат да бъдат напълно равностойни и дори да превъзхождат стойностни отбори от Трета лига.

В петък предстои нова проверка – в Леденик срещу Лозен (Сухиндол), в която Марин Стефанов ще даде повече игрово време на най-младите юноши в отбора. Следващата седмица вероятно ще има мач и срещу Янтра (Полски Тръмбеш), който след изпадането си от Трета лига здраво подсили отбора си, поет бе от треньора Боби Борисов и се очертава като най-сериозният конкурент на етърци за първото място в „А” областната група.