Ливърпул направи силен последен мач преди дуела с Манчестър Сити (видео)

Шампионът на Европа Ливърпул показа, че навлиза във форма за началото на сезона. В последната си контрола мърсисайдци надвиха Лион с 3:1 в Женева. В неделя “червените” излизат срещу Манчестър Сити в мача за “Къмюнити шийлд”, а седмица по-късно стартират и надпреварата в Премиър лийг.

Мемфис Депай изведе Лион напред от дузпа в 4-ата минута, дошла след нетипична за Алисон Бекер грешка. В 17-ата Роберто Фирмино изравни, а в 21-вата новият защитник на "хлапетата" Йоаким Андерсен си вкара автогол. В 53-ата Хари Уилсън заби третия гол за Ливърпул.

Така тимът на Юрген Клоп завършва предсезонните проверки с три победи, едно равенство и три загуби.
Алисон, сънародникът му Роберто Фирмино и Мохамед Салах, които наскоро започнаха тренировки, стартираха от първата минута за мърсисайдци. Юрген Клоп заложи на няколко от юношите като холандеца Ки-Яна Делано Хувер (17 г., десен защитник), който днес подписа нов договор, Ясер Ларучи (18 г., ляв защитник) и Хари Уилсън (22 г., крило). Джо Гомес и Деян Ловрен бяха в центъра на отбраната, а пред тях действаха Адам Лалана, Наби Кейта и Джердан Шакири.
В течение на двубоя Клоп пусна всичките си 17 резерви, като в 62-ата минута вкара цял нов състав.

През изминалия уикенд Лион показа добра форма, надвивайки Арсенал на неговия стадион с 2:1 в среща от турнира “Емиратс къп”. Два гола за тима тогава реализира Муса Дембеле, който днес беше титуляр.

Мачът започна с наивна грешка на Алисон, който не успя да хване центриране отляво, след което реферът прецени, че вратарят е фаулирал Муса Дембеле. Депай реализира отсъдения наказателен удар, а минутата беше 4-а.
Само две по-късно гредата лиши мърсисайдци от изравнително попадение след удар на Хари Уилсън и рикошет.
В 11-ата минута Джо Гомес увисна и позволи на Депай да го размине и да шутира опасно, но в аут.
Ливърпул стигна до изравнителното попадение в 17-ата минута, когато Фирмино беше точен с левия крак.
Четири минути по-късно английският тим стигна до обрата, като имаше късмет, защото Йоаким Андерсен засече топката в мрежата си.
След половин час Клоп смени Фирмино и Шакири, но за да не ги претоварва, а и да даде шанс на други - в случая на Джеймс Милнър и Риан Брюстър.
Преднината на англичаните нарасна до 3:1 в 53-ата минута след много красиво изпълнение на Хари Уилсън, което спря в десния ъгъл на вратата на Лион.
Защитата в червено беше надиграна в 60-ата минута, когато Бертанд Траоре се измъкна сам срещу вратаря, но шутира много слабо.
Секунди по-късно Клоп вкара 11 нови играчи. По това време съперникът вече също беше с изцяло нов състав в сравнение със стартовия.
Мърсисайдци доминираха и играеха с лекота, но не успяха да стигнат до нов гол.
Лион ще играе в Шампионската лига, като директно влиза в групите. Първенството във френската Лига 1 започва на 8 август.

ЛИВЪРПУЛ - ЛИОН 3:1
0:1 Депай (4-дузпа)
1:1 Фирмино (17)
2:1 Андерсен (21-автогол)
3:1 Уилсън (53)

Съставите:

ЛИВЪРПУЛ: Алисон, Хувер, Гомес, Ловрен, Ларучи, Кейта, Лалана, Уилсън, Шакири, Салах, Фирмино

(като резерви влязоха: Милнър, Дънкан, Ван ден Берг, Люис, Миньоле, Вайналдум, Матип, Александър-Арнолд, Ван Дайк, Робертсън, Хендерсън, Фабиньо, Ориги, Окслейд-Чембърлейн и Елиът)