Локомотив (Пд) набра сериозна скорост с изразителен успех във Враца (видео)

Локомотив (Пловдив) загря за реванша в Търнава с изразителен успех над Ботев (Враца). Футболисстите на наставника Бруно Акрапович победиха домакините с 4:1 в мач от 3-ия кръг на efbet Лига. Бирсент Карагарен (9) изведе гостите напред в резултата, а Георги Илиев (35) удвои преднината на гостите. Валери Домовчийски (59) върна Ботев в мача, но Илия Миланов остави домакините с човек по-малко само минута по-късно. След това Димитър Илиев (78) вкара дежурния си гол за "смърфовете". Крайния резултат оформи Карагарен (89) с втория си гол в мача.
Пловдивчани влязоха в мача, окрилени от победата с 2:0 над Спартак (Търнава) в четвъртък. Срещата съвпадна с 93-ия рожден ден на "железничарите", а представянето на момчетата на Бруно Акрапович показа, че те имат всичко необходимо, за да са сериозен фактор през новия сезон в българския шампионат.

За Ботев стартът на първенството беше противоречив. Отборът започна с домакинска загуба от Берое, но след това взе три точки при визитата си на Витоша (Бистрица). Сашо Ангелов по традиция наблегна много на физическата подготовка по време на лятната пауза и това трябва да си проличи в хода на сезона, както беше и през миналата година.

Христо Златински искаше да се завърне при "железничарите", но не получи предложение за договор. Днес той градеше играта на Ботев. Атаката на домакините бе водена от Валери Домовчийски, подкрепян от втора позиция от Мирослав Буднинов.

Бруно Акрапович направи три промени в състава си спрямо мача в четвъртък със Спартак (Търнава). Георги Илиев бе предпочетен пред Парвизджон Умарбаев в средата на терена, Милош Петрович отстъпи мястото си на Дейвид Малембана, а Уирис Оливейра започна на мястото на Анте Аралица. В предни позиции действаха Димитър Илиев и Ален Ожболт.

Ботев не успя да вкара гол на този съперник през миналия сезон. Срещата помежду им на "Христо Ботев" завърши 0:0, а на "Лаута" Локо се наложи с убедителното 4:0.

След равностойни първи минути, в които липсваха положения пред двете врати, Локомотив (Пловдив) поведе в резултата с гол на Бирсент Карагарен в 9-ата минута. Георги Илиев центрира в наказателното поле от ъгловото флагче, Даниел Генов опита да изчисти с глава, но топката попадна право на крака на Бирсент Карагарен, който насочи изстрела си право във вратата за 0:1.

В 14-ата минута Ален Ожболт направи сериозен пропуск след центриране на Карагарен от десния фланг. Словенският нападател можеше да вкара топката във вратата от няколко метра, но не успя да засече подаването с левия си крак. В 20-ата минута страничният съдия вдигна неправилно флага си за засада при подаване към Бирсент Карагарен.

Решението на арбитъра спря обещаваща атака на "смърфовете", при която трима футболисти излизаха очи в очи с вратаря на Ботев (Враца). Минути по-късно гостите от Пловдив имаха претенции за дузпа за игра с ръка с Венцислав Керчев при шут на Димитър Илиев. Защитникът обаче не игра с ръка, а изчисти в ъглов удар с рамо.
В 35-ата минута Георги Илиев удвои преднината на гостите със страхотен гол. Ветеранът получи подаване от Петър Витанов, нагласи си топката за изстрел и с удар от далечна дистанция опъна мрежата на Красимир Костов. Две минути по-късно Димитър Илиев можеше да направи резултата класически, но не успя да преодолее стража на домакините. В добавеното време на първата част центриране на Христо Златински намери Валери Домовчийски в наказателното поле. Нападателят засече, но покрай вратата.

Второто полувреме започна с доста силни минути на пловдивското Локо, но футболистите на Бруно Акрапович не успяха да материализират опитите си за гол. В 59-ата минута Валери Домовчийски върна един гол за Ботев (Враца) със страхотен удар от границата на наказателното поле.

Нападателят се възползва от спорна топка, която предизвика сблъскване между Йосип Томашевич и Мирослав Будинов. Минута след гола обаче Илия Миланов остави домакините с човек по-малко след необмислено нарушение срещу Георги Илиев. Това бе втори жълт картон за защитника и респективно червен.
В 72-ата минута влезлият от резервната скамейка Анте Аралица засече центриране, но не успя да насочи удара си в очертанията на вратата. В 78-ата минута Димитър Илиев вкара дежурния си гол за "смърфовете". Капитанът на Локо засече центриране на Чико Цветанов от левия фланг, с което затвърди добрите впечатления относно формата, в която се намира от началото на сезона.
Бирсент Карагарен отбеляза втория си гол в мача в 89-ата минута. Преди това Анте Аралица влезе мощно в наказателното поле, стреля силно към вратата, а стражът Красимир Костов успя да избие право на крака на Карагарен. Крилото на Локо насочи удара си, Костов отново успя да се намеси, но главният съдия прецени, че топката е преминала голлинията с пълния с обем и посочи центъра.