Миньор (Пк) разпиля ЦСКА 1948 за едно полувреме (видео+снимки)

Миньор (Перник) разпиля ЦСКА 1948 в рамките на 45 минути. Перничани вкараха три гола на "червените" през първото полувреме и победиха тима на Петко Петков с 3:0 в контролна среща, която можехте да гледате НА ЖИВО по Sportal TV. Попаденията отбелязаха Калоян Йосифов (29), Томислав Павлов (33) и Стивън Милчев (45+1). През второто полувреме гредата спаси ЦСКА 1948 от четвърти гол след удар на Калоян Йосифов. Това бе втори гол за "червените" в рамките на 24 часа. Вчера "червените" завършиха наравно 0:0 с АЕЛ Лимасол в контрола, която се проведе в Правец. Футболистите на Петко Петков бяха напълно равностойни на кипърския гранд, който след няколко дни ще се изправи срещу гръцкия Арис в двубой от втория предварителен кръг на Лига Европа.
В 4-ата минута Чавдар Ивайлов опита удар с глава, който попадна право в ръцете на стража на Миньор. В 20-ата минута перничани отговориха с удар на Калоян Йосифов от далечна дистанция, който Даниел Наумов улови без проблеми.
Пет минути по-късно Тони Иванов развесели публиката с доста неточен удар над вратата след подаване на Чавдар Ивайлов.
В 29-ата минута Миньор (Перник) поведе в резултата с гол на Калоян Йосифов. Перничани организираха много добра триходова атака, като топката бе изнесена на десния фланг, а оттам Йосифов получи успореден пас по земя в наказателното поле. Там голмайсторът на Миньор засече с едно докосване право в долния ляв ъгъл на Даниел Наумов. В 33-ата минута Миньор нанесе втори удар по "червените". Топовен шут на Томислав Павлов не остави никакви шансове на Наумов за намеса. В едноминутното продължение на първата част Стивън Милчев направи резултата класически, изведен очи в очи срещу Даниел Наумов.
В 53-ата минута удар на голмайстора Стивън Милчев премина над напречната греда. Последваха спокойни минути, в които двата отбора не създаваха чисти голови положения пред противниковата врата. В 65-ата минута гредата спаси ЦСКА 1948 от четвърти гол след страхотен удар на Калоян Йосифов. Минута по-късно Даниел Наумов се намеси при опасен шут.

ЦСКА 1948 - МИНЬОР 0:3
0:1 Йосифов (29)
0:2 Павлов (33)
0:3 Милчев (45+1)

Стартови състави:

ЦСКА 1948: Даниел Наумов, Стивън Кирилов, Кристиян Николов, Кристиян Михайлов, Милко Георгиев, Чавдар Ивайлов, Тони Иванов, Валентин Йосков, Васил Шопов, Ивайло Климентов, Денислав Алексанров

МИНЬОР: Алекс Георгиев, Димитър Савов, Антон Киров, Антон Славчев, Тони Стоичков, Веселин Васев, Любомир Христов, Калоян Йосифов, Томислав Павлов, Стивън Милчев, Йоан Маринов