Разгромна победа запази шансовете на ДР Конго (видео)

След две загуби с по 0:2 от Уганда и Египет, ДР Конго разби с 4:0 Зимбабве в последния си мач от група "А" на Купата на Африка и съхрани надеждите си за участие на осминафиналите. Два гола за победата отбеляза Седрик Бакамбю, а останалите попадения бяха дело на Джонатан Болинги и Брит Асомбалонга.

Конгоанците се нуждаеха не просто от три точки, но и от изразителен реултат, за да могат да разчитат да са един от третите отбори с най-добри показатели. Още в 4-ата минута Болинги се разписа отблизо с глава, а в 34-ата Бакамбю изскочи сам срещу вратаря и с външен фалц го преодоля - 2:0.
Отново бившата звезда на Виляреал опъна мрежата в 65-ата минута. Този път той беше точен от дузпа. До края остана време за още един гол, реализиран от резервата Асомбалонга след груба грешка на стража на Зимбабве Елвис Чипезезе.

Загубата изхвърли зимбабвийците от надпреварата, а ДР Конго ще чака изхода на двубоите от останалите групи, за да разбере дали ще се промъкне на осминафиналите.

ЗИМБАБВЕ - ДР КОНГО 0:4
0:1 Дж. Болинги (4)
0:2 С. Бакамбю (34)
0:3 С. Бакамбю (65)
0:4 Б. Асомбалонга (78)