Салах бележи, Египет е в следващата фаза (видео)

Домакинът Египет записа втора победа в турнира за Купата на африканските нации и вече е сигурен осминафиналист. Мохамед Салах вкара един от головете за успеха с 2:0 над ДР Конго, след който отборът на Хавиер Агире събра 6 точки и измести Уганда от лидерската позиция в група “А”.

Конгоанците изглеждаха много по-добре, отколкото в първия си мач, загубен от Уганда. Те обаче имаха малшанса два пъти да уцелят гредите, а в същото време Египет се възползва от положенията си и продължава с пълен актив и без допуснато попадение.Салах пропусна отлична възможност още в 4-ата минута. Останал сам срещу вратаря Лей Матампи, звездата на Ливърпул подходи самонадеяно и шутира в аут. Малко по-късно отклонена с глава топка стигна до Марсел Тисеран, но гредата попречи на конгоанския защитник да изравни.

В 25-ата минута се стигна до разбъркване в наказателното поле на ДР Конго, при което най-съобразителен беше Ахмед Елмохамади. Той се добра пръв до топката и откри резултата за радост на препълнения стадион в Кайро.

Салах напомни за себе си с хубаво изпълнение от фаул, но матампи изби в корнер. В 40-ата минута гредата още веднъж спаси Египет, този път след удар с глава на Джонатан Болинги. В 43-ата Трезеге се разходи между противниковата защита и пусна прецизен пас към Салах, който овладя и хладнокръвно стреля за 2:0.

След почивката египтяните контролираха ситуацията на терена, макар че пред вратата им не липсваха напрегнати моменти. Салах и компания вече мислят за последния мач от групата, в който техен съперник ще е Уганда. ДР Конго все още има минимален шанс да продължи на осминафиналите като един от най-добрите трети отбори, но това минава през разгромна победа срещу Зимбабве.

ЕГИПЕТ - ДР КОНГО 2:0