Локо (Пд) не победи македонци в генерална репетиция преди финала с Лудогорец (видео+снимки)

Носителят на Купата на България Локомотив (Пловдив) завърши наравно 1:1 с ФК Македония Гьорче Петров в последната контрола на "смърфовете" от подготвителния лагер. Срещата бе генерална репетиция преди финала за Суперкупата на България срещу Лудогорец. Мачът между двата тима е на 3-и юли от 20:30ч.
Димитър Илиев изведе тима си напред в резултата в 3-ата минута, а в 57-ата Паду възстанови равенството. Двубоят на стадион "Искър" в Самоков започна с 15-минутно закъснение. Двата отбора си размениха по едно полувреме, като през първата част Локомотив бе по-активен, а през второто полувреме македонците бяха по-стабилни на терена. В игра за пловдивчани се появи и новото попълнение Георги Илиев.

В предишните си две контроли Локо (Пд) загуби от Академия Пандев с 0:1 и победи азербайджанския Сабаил със същия резултат.

Локомотив (Пловдив) започна много силно мача и още в 3-ата минута капитанът на "смърфовете" Димитър Илиев изведе тима напред в резултата. Пловдивчани организираха добра атака, при която топката бе пратена на левия фланг.

Момчил Цветанов проби и центрира остро в наказателното поле, където Илиев засече с глава. В 19-ата минута ФК Македония Гьорче Петров отговори с безопасен удар покрай вратата на Мартин Луков. В 25-ата минута Елитон Жуниор се озова сам срещу стража на противника, но не успя да го преодолее. При една от малкото си атаки гостите от Северна Македония изравниха резултата.
Това се случи в 57-ата минута след гол на Паду. Каращият пробив футболист бе оставен непокрит от защитата на “смърфовете” и не пропусна да отбележи. В 68-ата минута Илко Пиргов спаси удар на Боби Божиновски от добра позиция.
В 72-ата минута Стивън Езе напусна принудително терена, заменен от Лукас Масоеро. В 75-ата минута вратарят на ФК Македония Гьорче Петров парира удар на Един Бахтич. В 81-ата минута Ален Ожболт получи добро подаване в наказателното поле от Момчил Цветанов, опита да стреля веднага към вратата, но топката попадна право в ръцете на вратаря.
В 89-ата минута Робино отправи мощен шут по посока вратата на Пиргов, който премина покрай страничната греда. В добавеното време Лука Трайковски можеше да попари Локомотив. Центриране от левия фланг намери нападателя на няколко метра от голлинията, но ударът му с глава бе неточен.

ЛОКОМОТИВ (ПД) - ФК МАКЕДОНИЯ ГЬОРЧЕ ПЕТРОВ 1:1

1:0 Димитър Илиев (3)