Венецуела продължава напред на Копа Америка

Отборът на Венецуела се класира за 1/4-финалите на турнира Копа Америка, след като завърши на второ място в предварителна група А. В последния си мач воденият от селекционера Рафаел Дудамел тим срази Боливия с 3:1 и събра 5 точки, докато боливийците напускат надпреварата без актив. В другия мач от групата, игран по същото време, Бразилия разгроми Перу с 5:0 и спечели потока със седем точки. Перу остана трети с 4.

Още във втората минута Дарвин Мачис даде аванс на Венецуела. Резултатът се запази до почивката, а пред второто полувреме с нов гол Мачис прати в нокдаун съперника в 55-ата минута. Боливия върна интригата в 82-ата минута чрез Лионел Юстиниано, но резервата Мартинес сложи точка на спора четири минути по-късно.