Магията на Инсиние поведе Италия към обрат срещу смела Босна и Херцеговина (видео)

Националният отбор на Италия надви трудно с 2:1 като домакин тима на Босна и Херцеговина в мач от четвъртия кръг на евроквалификациите. Един Джеко (32') даде преднина на гостите, но Лоренцо Инсиние (49') и Марко Верати (86') преобърнаха развоя на мача.

Роберто Манчини е направил три промени в сравнение с победата с 3:0 над Гърция. Джанлука Манчини заменя Алесандро Флоренци, а в нападение започват Федерико Бернардески и ветеранът Фабио Куалярела вместо Федерико Киеза и Андреа Белоти.

Роберт Просинечки залага на схема 4-3-3, като звездата и капитан на тима Един Джеко е поставен на върха на атаката.

Макар и домакините да имаха леко предимство в началните минути, първото по-интересно положение беше именно пред тяхната врата. В 18-ата Един Вишча получи шанс да стреля, но Леонардо Бонучи с добра намеса изби удара му в корнер. Две минути по-късно Джеко изпревари Манчини, но ударът му излетя над вратата. Малко след това Дарко Тодорович отправи първия точен шут в мача. В 32-ата минута усилията на босненците се отплатиха. След чудесно проведена атака Вишча пусна пас към Джеко точно пред вратата и за голмайстора остана само да насочи топката във вратата. В 41-ата Куалярела стреля опасно от границата на наказателното поле, но Шехич спаси удара му, а секунди по-късно изстрел на Бернардески попадна в обятията му.
"Скуадра адзура" започна втората част пределно мотивирана и бързо успя да изравни. Това стори Инсиние в 49-ата минута с фантастично воле от границата на наказателното поле, засичайки центриране от корнер. Последваха динамични минути с опасности и пред двете врати, най-вече пред италианската. Подемът на гостите бързо отмина и беше заменен от домакински натиск. В 70-ата минута Шехич изби в корнер  изстрел на нисичкия Инсиние с глава от близко разстояние, а след изпълнение на поредния ъглов удар Джорджо Киелини също насочи с глава топката към вратата, но стражът на гостите отново беше на точното място.
В 86-ата минута героят на домакините днес Инсиние нахлу в наказателното поле и подаде на Марко Верати, който беше непокрит и на добра позиция. Халфът завъртя прецизно топката в далечния долен ъгъл и донесе победата за четирикратния световен първенец.
Италия продължава да води в класирането на група J с пълен актив от 12 точки и голова разлика 13:1. Босненците са четвърти с 4 пункта.

ИТАЛИЯ - БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА 2:1

0:1 Джеко (32')
1:1 Инсиние (49')
2:1 Верати (86')

Италия: Сиригу - Манчини, Бонучи, Киелини, Емерсон - Барела, Жоржиньо, Верати - Бернардески, Куалярела, Инсиние

Босна и Херцеговина: Шехич - Тодорович, Бичакчич, Зуканович, Чивич - Бешич, Пянич, Сарич - Вишча, Джеко, Гояк