Седем играчи са били подкупени в разследвания мач между Валядолид и Валенсия

Седем играчи са били подкупени в разследвания за черно тото мач между Валядолид и Валенсия, завършил 2:0 в полза на “прилепите”. Това стана ясно от записи на телефонни разговори, публикувани от “Ел Мундо”.

Както е известно, въпросният двубой е един от деветте съмнителни мача в испанския футбол, за които се подозира, че са били уредени. Капитанът на Валядолид Борха Фернандес, както и бившите футболисти на Реал Мадрид Раул Браво и Карлос Аранда са хората, които са заподозрени в организирането на престъпната схема. Те бяха арестувани миналата седмица, като бяха освободени под гаранция след изслушване пред съдия по обвинения за спортна корупция и други престъпления.

Според информацията Браво се е срещнал с Фернандес във Валядолид, като има и доказателства за среща между играчи в дома на крилото на местния тим Кеко. “Седем играчи бяха подкупени, няма повече. Заложи 10 хиляди евро и ще спечелиш 20 хиляди евро”, казва Аранда в телефонни разговори, в които съветва събеседника си да заложи на срещата. На друг запис той се обажда на свой приятел: “Виж, братле, Валенсия ще победи през първото полувреме и през второто, ок? Тоест ще спечели първата част, както и мача. Не да победи, а да вкара два гола в двете полувремена, да спечели първата и втората част (…) Виж, разбираш какво е, никой  не бива да разбере, но ти знаеш какво е. Никой. Никой значи никой. Никой, нито твоите приятели, нито някой друг”, са думите на Аранда.

Така и стана - Валенсия спечели и двете полувремена, като отбеляза по един гол във всяко едно от тях.