Ибра се завърна с гол и асистенция

Шведската звезда на Лос Анжелис Галакси Златан Ибрахимович се завърна на терена с гол и асистенция. Таранът беше в основната за успеха с 2:0 в гостуването на Спортинг Канзас Сити от 15-ия кръг на Мейджър Лийг Сокър. Капитанът на Ел Ей не игра в предните два мача заради наказание. Той демонстрира, че принудителната пауза не е оказала влияние върху форма, която показва от началото на сезона. Голмайсторът отбеляза своето десето попадение през този сезон от 11 мача. Това се случи в 86-ата минута, когато пое топката на гърди и стреля от няколко метра във вратата.

Преди това в 56-ата минута Ибра подаде с глава на Алварес, който също с глава отбеляза първото попадение в мача. Веднага след това деветката на гостите пропусна сам срещу вратаря.

Галакси е на второ място в Западната конференция с актив от 28 точки. Лидер е градският съперник Лос Анджелис с 34 точки. Спортинг остана на 11-то място с 14 точки.