Истината: ето кой игра с повече юноши и резерви - Черно море срещу Лудогорец или Ботев Пд срещу ЦСКА-София?

Покрай последните скандали в българския футбол със съмнителния мач Черно море - ЦСКА-София (1:3), се заформи и друга полемика.

Става въпрос за това кой с колко юноши е играл срещу претендентите за титлата Лудогорец и ЦСКА-София.

Както е известно, кръг преди края орлите водеха с точка на червените и имаха домакинство на Черно море. ЦСКА-София пък приемаше Ботев (Пловдив). В крайна сметка фаворитите спечелиха своите двубои и титлата остана в Разград.

В медиите обаче на преден план излезе скандала в Черно море, след който от групата бяха извадени шестима състезатели, а медиите гръмнаха, че моряците ще играят срещу Лудогорец с юношите.

Поради тази причина Sportal.bg реши да провери дали това е така?

Статистиката показва, че Черно море е започнал с двама юноши под 19 години в титулярния състав - Иван Дичевски и Мартин Минчев. Вторият обаче е твърд титуляр през целия сезон и вече има мачове дори за националния тим на България. В 90-ата минута, при резултат 4:1 в полза на Лудогорец, влиза и младият Александър Георгиев.

От своя страна Ботев (Пловдив) също е бил с трима юноши под 19 години срещу ЦСКА-София. Цял мач като титуляр игра 18-годишният талант Кристиян Добрев. При резултат 0:0 през втората част се появяват 16-годишният Станислав Шопов и 19-годишният Запро Динев. В 90-ата минута червените бележат попадение и с него печелят срещата с 1:0.

Що се касае до отсъстващите титуляри в Черно море и Ботев Пд положението е следното:

Вече споменахме извадените от групата шестима футболисти на Черно море в лицето на Георги Илиев, Петър Витанов, Пламен Димов, Виктор Генев, Георги Китанов и Иван Дичевски. Петима от тях най-вероятно щяха да вземат участие като титуляри или резерви, ако бяха издържали полиграфа.

При Ботев Пд положението е сходно. Отсъстваха Антонио Вутов, Радослав Терзиев, Васил Шопов и Кристиан Димитров. Тодор Неделев пък излезе още в 48-ата минута.

Ето футболистите, с които играха Черно море и Ботев (Пловдив) срещу Лудогорец и ЦСКА-София (в скобите са шампионатните срещи на въпросния състезател през този сезон. Отбелязваме и състезателите до 19 години):

Черно море: Иван Дичевски (1 мач) - на 18 години, Стефан Станчев (15), Мирослав Енчев (26), Мартин Костадинов (15), Кононго (25), Дани Кики (22), Васил Панайотов (31), Андраде (25), Родриго (10), Мартин Минчев (27) - 18 години, Жоржиньо (25)

Като резерви влизат: Ндонгала (33), Фенуш (22), Александър Георгиев (1) - от отбора на Черно море U 19 и влиза в 90-ата минута.

Отсъстващи: Георги Илиев (32 мача), Петър Витанов (30), Виктор Генев (20), Пламен Димов (25), Георги Китанов (10), Иван Дюлгеров (11).

Ботев (Пловдив): Кайзер (36 мача), Филип Филипов (27), Костадин Ничев (17), Димитър Пиргов (22), Перейра (21), Кардосо (14), Александър Тонев (9), Лъчезар Балтанов (33), Тодор Неделев (35), Лазар Марин (9), Кристиян Добрев (25) - 18 години.

Като резерви влизат: Станислав Шопов (5) - 16 години, Запро Динев (2) - 19 години, Феребори Доре (16).

Отсъстващи: Радослав Терзиев (24 мача), Кристиан Димитров (31), Антонио Вутов (23), Васил Шопов (33).