Торино приключи сезона с убедителен успех над Лацио

Отборът на Торино закри сезон 2018/19 с убедителна победа над Лацио. Възпитаниците на наставника Валтер Мадзари победиха "орлите" с 3:1 в мач от последния 38-и кръг на "Серия "А". Успехът остави Торо на седмото място в класирането, а осми е Лацио, който ще играе в Лига Европа заради спечелената Купа на Италия. Мачът бе последен и за дългогодишния футболист на Торино Емилиано Морети.
През първото полувреме Саша Лукич пропусна добра възможност да изведе Торо напред в резултата, след като стреля в аут от чиста голова позиция.
Всичко по-интересно се случи през второто полувреме Торино шокира Лацио и то в рамките на само две минути. В 51-ата минута Яго Фалке изведе "биковете" напред в резултата с много хубав гол от воле. Крилото се възползва от доста слабото позициониране на защитата на Лацио, като се промъкна между двамата централни защитници и засече центриране на Ола Аина от левия фланг. Слабата игра от страна на Лацио в защита си пролича и в 53-ата минута.
Суалихо Меите спечели няколко метра с дрибъл и пусна подаване през центъра, което намери Саша Лукич. Нападателят успя да стигне първи до топката, към която се бе запътил и Силвио Прото, вкарвайки топката за втори път във вратата на белгийския страж. В 66-ата минута гостите от Рим намалиха изоставането си с гол на Чиро Имобиле.
Нападателят получи подаване в наказателното подаване от Марко Пароло, пое топката и стреля през краката на защитник, като свари неподготвен Салваторе Сиригу. В 80-ата минута Лоренцо Де Силвестри вкара трети гол за Торо. Бранителят бе на точното място след спасяване на Прото и довкара топката във вратата му.