Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Торонто се класира за финала на Изток след драматичен успех в мач №7 срещу Филаделфия

Кауай Ленърд вкара решителния кош, с който донесе на Торонто драматичната победа с 92:90 над Филаделфия, като така класира тима за финалната серия на Източната конференция. Това беше първият печеливш удар със сирената в мач номер 7 от плейофите в историята на НБА. Преди това Джими Бътлър от Филаделфия изравни 4,2 секунди преди края.

Торонто достига финалите на конференцията за втори път през последните четири сезона. там противник ще бъде Милуоки, който е домакин на първата среща в сряда.

Ленърд отбеляза 41 точки, Серж Ибака добави 17, а Паскал Сиакам завърши с 11 точки и 11 борби. Ембийд поведе Филаделфия с 21 точки и 11 борби. Джей жей Редик добави 17 пункта, Бътлър 16, а Тобиас Харис имаше 15 точки и 10 борби.

СиДжей МакКълъм вкара 37 точки и Портланд преодоля дефицит от 17 точки от първото полувреме, за да победи Денвър със 100:96 в мач номер 7. Така Трей Блейзърс достигна финалите на Западната конференция за първи път от 2000 г. насам.

Еван Търнър, който вкара само четири точки в първите шест мача от серията, но този път наниза 14, включително 10 в последната част. Портланд ще се изправи срещу шампионите от Голдън Стейт, като серията започва във вторник вечер в Оукланд, Калифорния.

Никола Йокич бе най-резултатен за Денвър с 29 точки, но пропусна 15 удара.