Жирона с единия крак в Сегунда дивисион

След първите си два сезона в елита Жирона е много близо до в Сегунда дивисион. В директна битка за оцеляване Жирона загуби като домакин с 1:2 от Леванте, въпреки че поведе след час игра с гол на Стуани. Моралес изравни малко след първото попадение в срещата, а четири минути преди края Барди донесе успеха на гостите.

Драмата за домакините бе пълна, тъй като в 73-ата минута при резултат 1:1 те получиха право да изпълнят дузпа, а Коке получи червен картон. Двете решения обаче бяха отменени след разглеждане на ситуацията със системата за видеоповторения.

Жирона е на 18-о място в класирането и изостава с три от 17-ия Селта Виго, като само някакво чудо може да спаси тима в последния кръг на първенството след седмица.