Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Лил си осигури второто място с успех над Бордо

Лил победи Бордо с 1:0 и си осигури второто място в класирането на Лига 1 и място в групите на Шампионска лига през следващия сезон. Лоик Реми отбеляза единствения гол в 27-ата минута след заучено изпълнение на пряк свободен удар. Жонатан Иконе копна топката над стената при фаула и Реми с мощен удар от въздуха не остави шансове на вратаря на домакините.

Бордо завърши мача с десетима души след червен картон на Пабло в 88-ата минута. С победата Лил събра 72 точки, 9 повече от третия Олимпик Лион, който има мач по-малко. Така два кръга преди края на шампионата Лил не може да бъде изместен от второто място и наесен ще играе в групите на Шампионска лига.