Нюкасъл не се смили над изпадналия Фулъм (видео)

Вече изпадналият Фулъм не успя да зарадва феновете си в последния ден от сезона в Премиър лийг. Лондонският тим беше разгромен с 0:4 от Нюкасъл на собствения си "Крейвън Котидж". Точни за гостите бяха Джонджо Шелви, Айосе Перес, Фабиан Шер и Хосе Саломон Рондон.

Това беше първи мач на Скот Паркър като постоянен мениджър на Фулъм. Под ръководството на бившия английски национал "котиджърс" заиграха много по-добре в последните седмици и ръководството му гласува доверие да води тима през следващия сезон в Чемпиъншип.

В един етап от кампанията Нюкасъл също беше сред застрашените от изпадане, но, макар и с ограничени ресурси, Рафаел Бенитес стабилизира отбора. "Свраките" завършат на 13-о място и с надеждата, че през лятото Бенитес ще получи необходимите средства за трансфери.

Паркър направи две промени в състава в сравнение със загубата от Уулвърхамптън (0:1). На местата на Тим Тийм и Райън Бабел се появиха Алфи Моусън и Флойд Айте. Александър Митрович водеше атаката срещу бившия си тим, а Том Кеърни действаше зад сърбина, а Райън Сесеньон допълни офанзивната линия на домакините в може би последния си двубой с екипа на Фулъм.

В 11-те на Нюкасъл се завърнаха Мохамед Диаме и Джонджо Шелви вместо Хавиер Манкийо и контузения Сунг-Юенг Ки, които стартираха срещу Ливърпул.

Статистиката даваше поводи за оптимизъм и на двата отбора. фулъм беше спечелил 8 от предишните си 9 домакинства срещу Нюкасъл. "Джордитата" обаче не допуснаха гол в три от най-скорошните си 4 двубоя с този съперник.

По-активното начало на домакините не смути тима на Бенитес и Нюкасъл излезе напред при първата си опасна атака. Това се случи в 9-ата минута, когато след центриране от корнер топката стигна до Шелви, той спокойно я овладя и с мощен шут не остави шансове на Серхио Рико. Само минута по-късно "свраките" удвоиха преднината си. Рико изби удар на Кристиан Атсу, но при добавката на Айосе Перес беше безпомощен и испанецът се разписа за 12-и път през сезона.

Кеърни, Сесеньон и Айте на няколко пъти затрудниха Мартин Дубравка, но вратарят на Нюкасъл беше безупречен. В края на полувремето защитата на гостите не даде никакви шансове на Фулъм, а Митрович се заяде с част от феновете на "джордитата", които не му останаха длъжни и го освиркаха. Toчно преди почивката Мат Ричи можеше да вкара трети гол във вратата на Рико, но испанецът внимаваше.

Втората част започна с натиск на Фулъм, но така и не се намери кой да прати топката във вратата на Дубравка. В 62-ата минута Ричи изпълни корнер, Моусън остави Шер напълно непокрит и за швейцареца не бе проблем да вкара трети гол за Нюкасъл. Домакините изцяло рухнаха, а в добавеното време Рондон оформи крайното 4:0.

Това е най-убедителната победа на "свраките" за сезона и те успяха да финишират пред Борнемут. Фулъм пък напуска Премиър лийг с най-много допуснати голове и с едва 26 точки, оставяйки след себе си само Хъдърсфийлд.