Айнтрахт плати данък за героизма в Лига Европа

Раздаването на Айнтрахт (Франкфурт) в Лига Европа почти сигурно лиши тима от участие в Шампионската лига. В мач от предпоследния кръг на Бундеслигата изморените от тежкия реванш срещу Челси футболисти на Адолф Хютер преклониха глава пред Майнц 05 - 0:2. Така “орлите” вече загубиха предимството си пред останалите съперници за четвъртото място. Айнтрахт падна до шесто място - на точка зад Байер (Леверкузен) и Борусия (Мьонхенгладбах), а в последния кръг гостува на борещия се за титлата Байерн (Мюнхен).

Съперникът от Майнц отдавна не играеше за нищо, но днес показа феърплей и заслужено си тръгна с трите точки.

Анте Ребич направи пропуска на кръга в 18-ата минута, когато шутира над гредата от няколко метра. След това гостите започнаха да притискат домакините, но головете дойдоха през втората част. Антони Уджа беше точен на два пъти - в 53-ата и 57-ата минути. В 60-ата той изпусна трето попадение от изгодно положение.

За Айнтрахт това беше пети пореден двубой без победа в Бундеслигата, с което е в най-слаба форма от всички, които се борят за участие в евротурнирите.