Етър взе комфортен аванс над Локо (Пд), съдийска грешка беляза мача (видео+снимки)

Етър взе комфортен аванс над Локомотив (Пловдив) в първия плейоф за седмото място, което дава право на бараж за участие в Лига Европа. Дани Младенов (24) даде преднина на гостите след добро подаване на Крум Стоянов, а Георги Сърмов (39) удвои след точно изпълнение на дузпа. Мартин Луков пък остави "смърфовете" с човек по-малко в 35-ата минута след нарушение срещу Даниел Младенов, който преди това бе в положение на засада с близо метър. Победителят от този сблъсък ще играе срещу победителя от двойката Ботев (Враца) - Славия, които завършиха наравно 0:0 по-рано днес.

Пловдивчани имат и по-пряк път за достигане до квотата, който минава през спечелване на Купата на България срещу Ботев Пловдив на 15 май.

Етър опита да се възползва от това раздвояване на мисълта на съперника си и взе реванш от отбора, който ги елиминира след дузпи в четвъртфиналите на турнира за купата. Треньорът на пловдивчани Бруно Акрапович не можеше да разчита на наказания Момчил Цветанов, който ще отсъства и на реванша след три дни.

Последни мачове начело на Етър пък се очертават пред легендата Красимир Балъков, който ще поеме националния отбор. Георги Сърмов организираше играта в средата, като за него това също ще бе прощаване с виолетовата фланелка, тъй като от новия сезон ще играе в германския Кемницер.

Още в 6-ата минута Етър можеше да води в резултата, но гредата раздели Даниел Младенов от гола. Крилото се възползва от щастлив рикошет в Димитър Везалов след центриране от левия фланг и засече топката с бедро. Ударът на Младенов се отби в напречната греда и Мартин Луков успя да улови. В 18-ата минута Милош Петрович отправи много слаб удар към вратата на Етър, който излезе в аут.

В 24-ата минута Даниел Младенов изведе Етър напред в резултата. Бившият футболист на Левски се възползва от много добро центриране на Крум Стоянов по земя и засече подаване, оставен непокрит на втора греда.
В 33-ата минута Мартин Луков предотврати сигурен гол във вратата си след опасен удар с глава на Пламен Гълъбов. Защитникът успя да надскочи Димитър Везалов след центриране на Даниел Младенов. Две минути по-късно Локомотив (Пловдив) остана с човек по-малко след червен картон на Мартин Луков. До ситуацията се стигна след дълго подаване към Даниел Младенов зад гърба на защитата. Въпреки че крилото бе с близо метър в положение на засада, страничният съдия не вдигна флага си, а Младенов влезе в наказателното поле и бе фаулиран от Луков.

Мястото му под рамката бе заето от Илко Пиргов, влязъл на мястото на Умарбаев. Вратарят трябваше да спасява отсъдената дузпа в полза на Етър, но не успя да парира силния удар на Георги Сърмов от бялата точка. В 44-ата минута страничният съдия видя, че Крум Стоянов е в положение на засада голът на крилото не бе зачетен.
В 56-ата минута удар на Анте Аралица попадна в ръцете на Христо Иванов. След дълъг период без чисто голово положение пред двете врати Ален Ожболт пропиля златен шанс за Локо (Пд). Словенецът бе намерен от Бирсент Карагарен, но не съумя да преодолее Христо Иванов, останал очи в очи с вратаря.

ЛОКОМОТИВ - ЕТЪР 0:2
0:1 Даниел Младенов (24)
0:2 Георги Сърмов (39 д)