Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Локо (М) отново наказа Попето и компания с късен гол (видео)

Шампионът на Русия Локомотив (Москва) постигна много ценна победа при гостуването си на Ростов. "Железничарите" стигнаха до успех с 2:1 пред около 30 000 зрители, които останаха разочаровани от второто поредно поражение на своите любимци.

Ивелин Попов беше титуляр за Ростов, но не можа да се разпише. Това стори Алексей Ионов от дузпа, а в герой за Локо се превърна ветеранът Джеферсън Фарфан. Перуанецът вкара и двата гола за отбора на Юрий Сьомин.

Двата отбора започнаха съперничеството си през пролетта с равенство 2:2 в първия полуфинал за Купата на Русия. Тогава Ивелин Попов отбеляза единия от головете за Ростов, а отборът му изпусна победата в последните минути. Снощи също имаше късен гол за Локомотив и той беше с цената на троте точки.

Сергей Песяков спаси фалцов удар на Антон Миранчук още в 3-та минута, но в 5-ата нямаше кой да попречи на Фарфан да открие резутата. Този път Миранчук подаде на перуанеца, който отблизо прати топката в мрежата.

Домакините се активизираха след гола във вратата им, но дълго не успяваха да застрашата вратата, пазена от Гилерме. Чак в 39-ата минута публиката на "Ростов Арена" се зарадва. Александър Зуев влезе в наказателното поле и беше повален от бранител на Локомотив. Ионов реализира дузпата за 1:1.

Ионов беше близо и до втори гол малко след почивката, но Гилерме изби. Гостите трудно се справяха с пресата на Ростов и не се виждаше как могат да измъкнат победата. В 766-ата минута Алексей Миранчук направи непростим пропуск на празна врата при една от малкото опасни атаки на "желзничарите". А в 83-ата беше забравен в наказателното поле и с глава донесе победата на Локо.

Отборът на Сьомин няма загуба през пролетта и е втори в класирането с 46 точки - осем по-малко от водача Зенит.

Ростов остана на 8-о място с 35 точки. Толкова имат още Арсенал (Тула) и Оренбург, но те още не са изиграли двубоите си от 25-ия кръг.