Численото неравенство не смути Леванте срещу Еспаньол (видео)

Водещият битка за спасение Леванте на два пъти изоставаше в резултата при домакинството си на Еспаньол, но и в двата случая успя да изравни за крайното 2:2 в среща от Ла Лига. По този начин тимът от Валенсия увеличи на 2 точки преднината си пред първия отбор под чертата, а до края остават пет кръга. Отборът на Кико Каталан обаче няма победа от девет срещи насам.

Освен всичко Леванте игра с човек по-малко в последния четвърт час, но само в заключителните минути пропусна три добри възможности.

Гостите от Барселона обаче също имаха куп шансове, а в 87-ата минута удариха и греда чрез Ернан Перес. Еспаньол е на десета позиция и едва ли ще се намеси в борбата за участие в Лига Европа, защото изостава на 7 пункта.

Борха Иглесиас даде аванс на “папагалчетата” след 16 минути игра, а в края на полувремето домакините извадиха късмет, защото попадение на Марко Рока не беше зачетено заради игра с ръка.

През втората част Леванте заигра по-добре и в 62-ата минута Рубен Везо изравни с глава след центриране от фал. Три минути по-късно обаче Рока все пак реализира и Еспаньол пак излезе напред. Домакините имаха отговор и сега, като в 72-ата минута Рубен Рочина заби много красив гол за 2:2.

Юношата на Барселона обаче се поддаде на емоциите и две минути по-късно направи опасно влизане в краката на съперник и беше изгонен от игра за втори жълт картон.

Численото неравенство не повлия, защото и двата отбора сътвориха редица пропуски в оставащите минути.