Живко Атанасов спаси тима си с гол в 90-ата минута (видео)

Българският бранител Живко Атанасов спаси Витербезе от загуба в последните секунди срещу Катанзаро в мач от 35-ия кръг на Серия "Ц" - група "С".  28-годишният футболист донесе равенството 2:2 на своя отбор с глава в 92-ата минута, след като тимът му изоставаше до 76-ата минута с два гола. Другият българин в състава Радослав Цонев също започна титуляр, но получи травма и бе заменен в 47-ата минута. В двубоя имаше и три червени картона. Катанзаро поведе след страхотно изпълнение на Фишналер от фаул. Малко след това тимът на Цонев и Атанасов остана с човек по-малко, тъй като Риналди беше изгонен за втори жълт картон. Майта от гостите също беше пратен под душовете в 63-ата минута. Шест минути по-късно Катанзаро удвои с гол на Урси.

Малко след това Синьорини от Катанзаро остави гостите с девет човека. Това се случи в 75-ата минута, а Полидори върна едно попадение за Витербезе. Последните секунди Атанасов, който се беше включил в атака изравни и донесе важната точка на тима си, който се бори за плейфоте за влизане в Серия "Б".
Интересното е, че това е второ попадение на Атанасов, който вече се беше разписвал при успеха с 3:2 над Пиза. Тогава той отново се разписа в 90-ата минута, като и тогава вкара за 2:2. Витербезе има 45 точки и заема девето място, но е с два мача по-малко от петия Потенца, който е с актив от 50 точки. Първият влиза директно в Серия "Б, а отборите от второ до 10-то място ще участват в плейофите.