Трудно начало за Джокович в Монте Карло

Двукратният шампион Новак Джокович (Сърбия) стартира с трудна победа на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Мастърс" в Монте Карло с награден фонд 5,2 милиона евро.  Водачът в световната ранглиста се нуждаеше от повече от два часа и половина, за да елиминира германския ветеран Филип Колшрайбер с 6:3, 4:6, 6:4 във втория кръг на надпреварата. Така белградчанинът записа девети успех в 11 мача срещу съперника и взе реванш за загубата си от Колшрайбер в Индиън Уелс през миналия месец.

Джокович спечели първия сет със серия от три поредни гейма, а във втората част германецът реализира пробив за 3:1, след което последваха шест поредни пробива и така Колшрайбер изравни резултата. Джокович дръпна с 2:0 гейма на старта на решаващата трета част, след което пропусна мачбол при 5:3 и сервис на съперника, както и още три в следващия гейм, но все пак затвори мача при петата си възможност.

За място на четвъртфиналите той ще играе срещу победителя от срещата между Тейлър Фриц (САЩ) и Кайл Едмънд (Великобритания).