Ибра не се спира, шведът с нови голове за Галакси (видео)

Шведската звезда Златан Ибрахимович отново блесна за Лос Анжелис Галакси. Таранът вкара и двата гола за тима си при успеха с 2:0 над Филаделфия Юнион в мач от 6-ия кръг на Мейджър Лийг Сокър. Капитанът на калифорнийците обра овациите на близо 25 000 зрители на стадион "СтъбХъб Център", след като реши сблъсъка още преди почивката. 37-годишният футболист на Ел Ей първо даде аванс на тима, воден от Гийермо Скелото в 27-ата минута, когато с глава прати топката в мрежата на гостите.

Девет минути по-късно той отново се извиси между двама играчи на Филаделфия преди да се сгромоляса на терена. Реферът посочи бялата точка, а след помощта на ВАР потвърди своето решение. Шведът стреля силно и хладнокръвно в левия ъгъл, отбелязвайки своя шести гол през този сезон от четири мача.

Деветката донесе успеха на старта на сезона срещу Чикаго, след което пропусна два мача поради травма, а в последните три двубоя вкара пет гола, като с него на терена отборът му спечели пълен актив от точки. Един от най-добрите играчи в света има вече 28 гола от 31 мача в МЛС, като за седми път вкара по два гола в един мач от трансфера си в Калифорния. През втората част опитният играч се ядоса на своите съотборници, тъй като търсеше да отбележи своя втори хеттрик в САЩ. Защитникът на гостите Тръсти пък беше изгонен в 76-ата минута за втори жълт картон.

Галакси има актив от 15 точки, като заема трето място в Западната конференция. Лидер е градският съперник на Лос Анджелис с 19 точки от седем мача. Филаделфия остана на пето място с 10 точки в Източната конференция.