Ривър Плейт се отпуши в Копа Либертадорес (видео)

Шампионът на Южна Америка Ривър Плейт записа първа победа в Копа Либертдорес от финала срещу Бока Хуниорс пред миналия декември. "Милионерите" надвиха с 3:0 Алианса Лима пред празните трибуни на "Монументал", като вече изтърпя наказанието си от два мача без публика заради ексцесиите от отложения финал срещу "генуезците" през ноември 2018 година.
Матиас Суарес (15), Лукас Мартинес (53) и Николас де ла Крус (90) бяха точни за аржентинците, а голмайсторът Лукас Прато пропусна дузпа в 23-ата минута.

Първото попадение дойде след хубава атака в 15-ата минута, която завърши с точен удар на Суарес, преодолял преди това защитник на перуанците. Осем минути по-късно Прато стреля високо над вратата от бялата точка, но все пак Мартинес удвои на Ривър в 53-ата минута. Той беше оставен непокрит в наказателното поле след центриране от корнер и с глава вкара за 2:0.

След множество пропуски пред вратата на Алианс в последните секунди Крус вкара много красив гол. Халфът отбеляза страхотно попадение извън наказателното поле, като се разписа във втори пореден мач в турнира.

Така след три равенства през този сезон в груповата фаза играчите на Марсело Гаярдо вече имат шест точки и заемат второ място в група "А". Лидер в групата остана бразилският Интернасионал, който надви в домакинството си с 3:2 Палестино. Тимът от Порто Алегре има 10 точки. Чилийците от Палестино се свлякоха на трето място с 4 точки, като следващия кръг приемат шампионите в турнира - Ривър Плейт, като ще се опитат да изместят аржентинците от второто място.