Хебър докосва Втора лига след най-доброто си полувреме при Митов

Лидерът в Югозападната Трета лига Хебър (Пазарджик) направи поредна много важна крачка към завръщането си сред професионалистите. Тимът на Николай Митов се наложи с 1:0 във визитата на Чавдар (Етрополе) от 23-ия кръг. Единственото попадение в срещата беше дело на резервата Кирил Георгиев, който бе точен в 80-ата минута. Успехът на стадион "Чавдар" в Етрополе бе напълно заслужен за "зелените", които изиграха най-доброто си първо полувреме под ръководството на бившия треньор на Левски.

През него обаче късметът обърна гръб на гостите, когато Георги Недялков удари гредата. Играчите на Хебър имаха още две-три отлични възможности за гол, докато домакините само един път застрашиха вратата на лидера в групата.

След почивката момчетата на Ники Митов продължиха да бъдат по-настойчиви, а накрая стигнаха и до поредните три точки. Това стана благодарение на попадението на резервата Георгиев, който насочи топката в мрежата десетина минути преди края на двубоя, завършвайки добра атака на Хебър.

81 Сливнишки  герой - Хебър

Тимът от Пазарджик има вече актив от 59 точки, като запази преднината си от шест точки пред втория Оборище (Панагюрище), който надви с 2:0 Германея (Сапарева баня) и записа четвърта поредна победа в първенството. Хебър има 19 победи от 23 мача, като следващата седмица на 30 март приема Надежда (Доброславци) на стадион "Георги Бенковски".

Поражението беше 12-то за Чавдар (Етрополе), който остана на десето място в шампионата с 29 точки.