Уфа затъва все повече

С гол на Антон Швец в 72-ата минута Ахмат се наложи с 1:0 при гостуването си на Уфа и записа първа пролетна победа в руското първенство. Домакините пък нямат спечелена точка след подновяването на сезона и заемат предпоследно място в класирането.

В 7-ата минута Дмитрий Сисуев поднесе топката на крака на Ловро Бизяк, но словенецът се смути от шпагата на защитник на Ахмат и не можа да нанесе хубав удар. Домакините продължиха да са по-настоятелни и в средата на полувремето Вячеслав Кротов отправи силен изстрел след пас на Оливие Тил, но топката мина на сантиметри от гредата. Ахмат имаше своите шансове след 30-ата минута, като първо Антон Швец затрудни Александър Беленов с удар от далечна дистанция, а после вратарят на Уфа попречи и на Раванели да изравни. Пред другата врата Ондрей Ванек беше близо до гола с технично изпълнение от фаул, но топката излезе в аут.

След почивката Уфа показа слабостите си в дефанзивен план и логично се стигна до гол във вратата на Беленов. Попадението падна в 72-ата минута след комбинация между Исаел и Раванели, а Швец засече центрирането от фланга и донесе трите точки на Ахмат. Тимът от Грозни вече е 9-и в подреждането.