Редовният сезон в Първа лига приключи с "виолетова" радост и исторически момент за Славия (видео+снимки)

Редовният сезон в Първа лига приключи. В последния мач преди разделянето на шампионата на първа шестица и втора осмица Етър победи с 1:0 Славия на стадиона в столичния квартал “Овча Купел”. Единственото попадение в срещата бе дело на Даниел Младенов, който се възползва от грешка на вратаря на домакините Антонис Стергиакис в средата на първата част.

91 Славия - Етър

Срещата бе историческа за “белите”, тъй като за първи път домът на тима бе огрят от осветелението, което бе инсталирано тази пролет. По този случай ръководството пусна билети по един лев, което привлече доста сериозно количесто фенове на тима и трибуните на Сектор “А” бяха до голяма степен напълнени.

Първото опасно положение бе пред вратата на гостите. В деветата минута Славчо Шоколаров стреля силно, но Христо Иванов спаси удара му. Последваха равностойни минути, но в 35-ата гостите издебнаха момента да открият резултата. При едно центриране отдясно на Велко Батрович Антонис Стергиакис не се намеси добре и предостави топката на Даниел Младенов, който без да се бави я прати в опразнената врата.

В края на първата част стражът на "болярите" спаси много опасен удар от пряк свободен удар на Димитър Велковски.

След почивката домакините бяха значително по-активният тим на терена, но рядко стигаха до чисти положения пред вратата на Иванов. Когато пък се стигаше до удари, стражът бе на ниво и показа сигурност под рамката на вратата си.

Така Славия приключва на девето място в крайното класиране на редовния сезон. “Белите” са с актив от 33 точки и във втората осмина ще играят с тимовете на Локомотив (Пловдив), Септември и Дунав. Етър от своя страна е на седма позиция с 40 точки и ще играе срещу Ботев (Враца), Витоша и Верея в борбата за Европа.