Балотели пак показа, че е неподражаем (видео)

Новата звезда на Марсилия Марио Балотели бързо се превърна в любимец на "Велодром". Италианецът отбеляза един от головете за победата над Сент Етиен с 2:0 в дербито от 27-ия кръг на Лига 1 и вече има 4 попадения в 6 мача с екипа на ОМ.

Голът на СуперМарио сам по себе си беше много красив, а ексцентричният нападател го отпразнува по любопитен начин. Веднага след като прати топката в мрежата на гостите, той взе телефона си и записа кратък клип с радостта на съотборниците си, което на секундата публикува в профила си в Instagram.

Идеята на Балотели напомни за прословутото селфи на Франческо Тоти след гола му във вратата на Лацио преди 4 години. Марио вдигна летвата, заменяйки снимката с цяло "стори".

Голът на Балотели падна в 12-ата минута след центриране от корнер на Флориан Товен. Въпреки че противников защитник го държеше, нападателят на Марсилия стигна до топката и с ножичен удар я прати зад гърба на Стефан Руфие.

В 21-ата минута домакините получиха дузпа за игра с ръка на футболист на Сент Етиен в наказателното поле. Самият Товен реализира от бялата точка за 2:0.

Марсилци имаха немалко положения и след почивката, но резултатът остана непроменен. Тимът на Руди Гарсия вече е 4-и в класирането с 44 точки, измествайки днешния си съперник, който е 5-и с 43 пункта. Сент Етиен няма победа на "Велодром" вече 40 години.