Валенсия не изненада никого и този кръг (видео)

Запътилият се към 1/8-финалите в Лига Европа тим на Валенсия не успя да пречупи гостуващия Еспаньол в среща от 24-ия кръг на Ла Лига и последният съдийски сигнал дойде при 0:0. За домакините това е 9-о равенство на “Местайя” и общо 14-о от началото на сезона в испанския елит - най-много от всички отбори. По тази причина отборът продължава да бъде извън зона “Европа”. Каталунците пък са 11-и, като се отдалечиха на 6 точки от зоната на изпадащите.

В четвъртък футболистите на Валенсия изнесоха много силен мач срещу Селтик в Шотландия и се наложиха с 2:0, с което почти си гарантираха продължаването напред в Лига Европа. Този следобед обаче “прилепите” не бяха толкова убедителни. Те нанесоха цели 20 изстрела към вратата на съперника, но само един попадна в очертанията. Това беше и големият проблем на валенсианци.

В 36-ата минута и късметът не беше с тях, когато Кевин Гамейро удари греда. В 65-ата той пропусна да реализира със задна ножица, а малко преди това ВАР прецени, че домакините не трябва да получат дузпа.

Еспаньол трудно дори минаваше центъра и също за 90 минути само веднъж успя да уцели вратата.

Дълбото в добавеното време капитанът на гостите Хави Лопес беше изгонен за втори жълт картон. След това остана време само за едно центриране в наказателното поле на “папагалчетата”, за което се включи и вратарят на Валенсия Нето, но до гол не се стигна.

Бразилският страж на домакините игра със счупен пръст на ръката.