Сент Етиен излезе четвърти във Франция

Отборът на Сент Етиен излезе на четвърто място във временното класиране в Лига 1, след като победи у дома Страсбург в двубой от 23-ия кръг. Роберт Берич откри резултата за домакините още в четвъртата минута, а в 27-ата минута Лоик Перен удвои. Гостите стигнаха само до почетен гол в 73-ата минута чрез Нуно Да Коща. Така Сент Етиен прекъсна серия от три мача без победа и събра 40 точки - с три повече от петия Монпелие. Страсбург пък е девети с 35.
В друг мач от кръга, игран в сряда, Нант победи като гост Каен с 1:0. Успехът донесе Валентен Ронжие от дузпа десет минути преди края на редовното време. Любопитното е, че гостите играха с човек по-малко от 34-ата минута, когато Андрей Гирото получи втори жълт картон. С победата Нант събра 27 точки и се изкачи на 14-ата позиция, докато Каен остава предпоследен с 18. Лидер е Пари Сен Жермен с 59.