На три пъти Волфсбург излизаше напред, но така и не спечели

Волфсбург пропусна шанса си да влезе в топ 6, след като завърши 3:3 при гостуването си на Фрайбург в двубой от 21-вия кръг на Бундеслигата. “Вълците” повеждаха на три пъти в резултата, но така и не успяха да задържат аванса си. В края те дори получиха четвърто попадение, но то не беше зачетено заради засада.

Така преди изиграването на останалите срещи отборът на Бруно Лабадия остана на точка от шестата позиция. За домакините пък това беше четвърти пореден двубой без победа, но за тяхно щастие 16-ият Щутгарт е на цели 8 точки.

Жером Русийон даде преднина на Волфсбург в 11-ата минута, но преди почивката Винченцо Грифо (37’) изравни, след като се възползва от грешка на Джон Антъни Бруукс.

Представящият се много силно нов централен нападател на “вълците” Ваут Вегхорст спечели дузпа в 63-ата минута, когато сам реализира. Седем по-късно обаче Нилс Петерсен забоде кълбото в мрежата след центриране на Грифо от корнер - 2:2.

Вегхорст продължи да бъде проблем за защитата в червено и в 74-ата с пета изведе Ренато Стефен сам срещу вратаря за третото попадение на Волфсбург. И този гол обаче не стигна за успех, защото в 88-ата Лука Валдшмит се възползва от нова неориентирана игра на отбраната на гостите - 3:3.

Местните фенове даже скочиха победоносно, след като в добавеното време Филип Лайнхарт заби топката в мрежата след ново центриране. Намеси се обаче ВАР, който констатира, че негов съотборник е бил в засада и така резултатът си остана 3:3.