ЦСКА 1948 с първа загуба след греди, пропуски и нелеп гол

ЦСКА 1948 загуби с 0:1 третата си контрола на турска земя срещу руския Армавир. Червените получиха гол в 88-ата минута след рикошет. Тони Стоичков опита да спаси опасна ситуация след удар в гредата, но улучи футболист на съперника. Топката спря в мрежата.

Иначе срещата започна с натиск на ЦСКА 1948. Стоичков и Зоров стреляха във вратата, удар на Сандански пък профуча в аут. Стигна се и до чисто положение, но Гущеров изпусна след пас на Буров.

Руснаците отвърнаха с две греди в една атака. Играч на Армавир улучи горната след шут отдалеч, а при добавката негов съотборник повтори упражнението с глава.

Полувремето завърши с нова възможност за Гущеров, получил хубав пас от юношата Андонов.

Второто полувреме беше по-скучно. Буров изпусна най-чистото положение, изведен сам срещу вратаря от Димо Атанасов. Левичарят нацели гредата.

В заключителните минути пък Божилов стреля неточно, след като беше намерен добре от Зоров.

Така се стигна до нелепата ситуация за гол на тима от втора руска дивизия.

Положителното е, че в игра отново се появиха 6 момчета от академията, като двама от тях - Зоров и Андонов, бяха титуляри.

Последната проверка на ЦСКА в Турция е утре. Съперник ще бъде друг руски тим - СКА-Хабаровск.

Съставът на ЦСКА 1948: Вълков, Стоичков, Попов, Генчев, Буров, Георгиев, Сандански, Зоров, Андонов, Божилов, Гущеров (Матев, Кепов, Ал. Александров, Тодоров, Атанасов, Огнянов, Петков)