Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II - 1:0

Хетафе диша във врата на Севиля след обрат срещу Селта (видео)

Отборът на Хетафе е само на точка от зона “Шампионска лига” след домакинска победа с 3:1 над гостуващия Селта. Тимът от Виго поведе в резултата във втората минута след гол на Нестор Араухо. В края на полувремето Хайме Мата (38) изравни от дузпа, а Максимиалиано Гомес получи два жълти картона за спор със съдията. След почивката Хорхе Молина (62) и Мата (82) донесоха успеха за касилския състав.
Гостите от “Балаидос” откриха резултата след по-малко от две минути игра. Браис Мендес центрира от статично положение и Нестор Араухо отбеляза с глава от около 12 метра - 0:1. В 14-ата домакините си подадоха топката няколко пъти на малък периметър, Хорхе Молина навлезе в наказателното поле и стреля неточно от чудесна позиция.
В 36-ата съдията назначи странна дузпа за домакините. Уго Майо наруши баланса на тялото на Микел Аранбари и реферът прецени, че това нарушение. Нападателят на галиския тим Максимилиано Гомес си изпусна нервите, изкарвайки си бърза два жълти картона при спряна игра. Хайме Мата реализира от дузпата - 1:1. Секунди преди края на полувремето капитанът на гостите от Виго Майо вкара топката в мрежата, но ВАР отчете милиметрична засада (на снимката долу).
След почивката момчетата на Пепе Бордалас успяха да надвият десетимата от Виго, възползвайки се от техните грешки. В 57-ата попадение на домакините не беше зачетено заради засада. Минута по-късно "небесносините" гостите изпуснаха да реализират, след като Хозабед Санчес шутира прекалено високо при добавка. В 62-ата Молина вкара отблизо на празна врата след великолепно подаване с глава на Мата.
В 65-ата в игра за Селта се появи възстановеният Яго Аспас и раздвижи играта на своите в атака. В 70-ата Браис Мендес изпусна след брилянтен пас на Аспас. Две минути по-късно Дамиан Суарес спаси гола, след като Яго Аспас вече беше матирал вратаря. В 82-ата интригата беше убита след груба грешка на вратаря на гостите. Рубен Бланко направи голям подарък на съперника при третия гол на Хета. Той не уцели добре топката с крак и асистира на Мата за 3:1