Камерунски национал вгорчи дебюта на Дерменджиев в Левски (видео)

Отборът на Левски отстъпи с 0:1 на китайския Хенан втората си проверка от зимната подготовка в Кипър.
Така наставникът Георги Дерменджиев записа неуспешен дебют начело на "сините". Двубоят се игра отново
на стадион "Г.С.З." в Ларнака, където дойдоха около 15-20 български привърженици да подкрепят любимците си. Единственото попадение беше дело на камерунския национал Кристиан
Басогог в 25-ата минута. Най-големият пропуск за столичани бе дело на Станислав Костов в 72-ата минута. Само няколко дни след като пое тима, Дерменджиев си даде сметка, че има прекалено много работа, за да вкара своите идеи в главата на футболистите му, които имаха само една голова ситуация срещу 12-ия в Китай.

Това бе неофициален дебют на Георги Дерменджиев начело на столичани. Бившият треньор на Лудогорец заложи на два различни състава в двете полувремена, тъй като искаше да види максимален брой футболисти в игрова обстановка.

Титуляр на вратата започна Николай Михайлов, а отново в стартовия състав шанс за изява имаха и каращите проби Джордан Н'Кололо и Магнар Одегаард, които обаче не впечатлиха и бяха отпратени от столичани. Френското крило вече беше вкарал първото попадение за тима през 2019 година, разписвайки се от фаул срещу УФА (1:1). Срещу руснаците 45 минути игра и норвежкият защитник.

Останалите осем титуляри бяха Милош Цветкович, Давид Яблонски, Луи Нганиони, Давиде Мариани,
Кали Тиам, Габриел Обертан, Жерсон Кабрал и Сержиу Буш.

Дерменджиев бе направил четири промени от последната среща на Славиша Стоянович начело на тима. Срещу руснаците от УФА - Ивайло Найденов, Илия Юруков, Паулиньо и Антони Белмонт играха от първата минута, но този път отстъпиха местата си на Цветкович, Мариани, Тиам и Кабрал.

Бившият голмайстор на ЦСКА-София Фернандо Каранга, който е център нападател Хенан не взе участие в мача, тъй като не е готов след тежката операция на далака преди по-малко от три месеца. Той обаче пристигна на стадиона и наблюдава срещата на живо, като феновете на Левски няколко пъти се обърнаха със скандирания към него, той обаче ги прие с усмивка.

Играчите на Левски, които играха с третия си сив екип, отправиха първия удар в мача. Той беше дело на Буш, но не беше проблем за китайския вратар да хване топката. При първата си атака азиатците можеха да поведат, но бразилецът Иво стреля от малък ъгъл покрай лявата греда на Ники Михайлов. Вратарят се намеси при две центрирания, а изстрел на противников футболист мина далеч от целта. "Сините" владееха топката, но изпитваха сериозни затруднения да пробият подредения добре състав на Хенан, който играеше 3-5-2. Тимът се затваряше добре и бързо преливаше в контраатака, което създаваше проблеми на футболистите на Дерменджиев.

Мариани стреля в ръцете на Ву Ян, докато шутове на Обертан и Кабрал минаха далеч от целта.

В 25-ата минута
Магнар Йодегор изпусна Басогог, който нахлу през центъра на отбраната и сам срещу Михайлов даде аванс на "червените". Попадението на камерунския национал е първо във вратата на стража, след като се завърна на "Герена".

Минутите до края на първата част Левски още повече изпита затруднения, докато китайците изравниха играта и можеха да удвоят. Бранителят
Йодегор се справи веднъж добре, но нямаше никакъв синхрон с колегата му Яблонски. Офанзивните футболисти Кабрал, Н'Кололо и Буш тотално разочароваха през първите 45 минути.

На почивката Дерменджиев направи девет промени. Единствено Михайлов и Йодегор останаха на терена, докато Найденов, Рейш, Горанов, Белмонт, Юруков, Вашчук, Паулиньо, Костов и Илия Димитров започнаха втората част. Грешка на младия Юруков можеше да доведе до втори гол във вратата на Михайлов, който показа добър рефлекс и изби. Стражът се намеси при още едно центриране, след което беше заменен от Петър Иванов. Деян Иванов също записа първи минути през 2019 година, като замени норвежкия централен бранител.

Българският тим нямаше много идея как да стигне до изравнително попадение, въпреки че водеше играта. Все пак при една продължителна преса във фаза атака на столичани китайците сбъркаха, но Костов направи невероятен пропуск. Голмайсторът финтира вратаря, който загуби единоборство с Димитров, но стори по-трудното. Той изкара топката от външната страна на мрежата, вместо да я прати в празната врата.

В 80-ата минута играчи на Левски имаха претенции за дузпа, но положението беше доста спорно, а при следващата атака Басогог стреля над вратата от отлична позиция. Ново положение в оставащите минути нямаше и Левски отстъпи, записвайки първо поражение за тази година.

Веднага след контролата играчите на Левски получиха почивка до понеделник, когато стартират втората част от подготовката си в Агия Напа. През втората част от подготовката "сините" имат предвидени още четири контроли на кипърска земя.

ЛЕВСКИ - ХЕНАН 0:1
0:1 Басогог (25)